Будівництво та реконструкція ліній електропередач 110 - 750 кВ

01
04

Особливістю будівництва в енергетиці є високі вимоги до якості, надійності та безпеки при реалізації технологічних рішень та відповідність національним та міжнародним стандартам у галузі енергетики. Крім того, складні географічні/природні умови виконання робіт (наприклад, проходження траси ПЛ через озера, річки, гірську місцевість тощо), що іноді передбачені у проектах спорудження енергооб’єктів, вимагають застосування особливих технологій та використання спеціальної техніки для мінімізації негативного впливу на навколишню екосистему та безпечності виконання робіт.

Досвід та професіоналізм фахівців-енергетиків ТОВ "Хорос", матеріально-технічна та фінансова база, застосування сучасного обладнання та технологій дозволяють забезпечити комплексну реалізацію проектів спорудження енергооб’єктів з урахуванням вказаних вище вимог та з максимальним збереженням природного ландшафту на території ведення будівництва. Це, в свою чергу є основою надійної та екологічнобезпечної експлуатації енергооб’єктів, що необхідно для надійного енергопостачання у технологічному ланцюзі виробництва, передачі та постачання електроенергії.

Процес будівництва ліній електропередачі - тісний симбіоз інженерів, робітників і, безумовно, техніки, від можливостей якої залежить вирішення складних, часом унікальних, завдань і технологічних рішень.

Застосування спеціалізованої техніки та механізмів з широким діапазоном технологічних можливостей - одна з найвагоміших складових успішної реалізації будь-якого проекту.

Вся наша техніка сертифікована і відповідає вимогам норм шумності та викидів шкідливих речовин, забезпечуючи при цьому високі виробничі показники, надійність та широкий діапазон технологічних можливостей, що демонструють наявні в технопарку компанії спеціалізовані засоби.

Парк техніки за функціональними напрямками:

 • Розробка ґрунтів – бульдозери та екскаватори різної потужності та ємності ковша.
 • Підготовка тимчасових під'їзних шляхів - конверсійна техніка, у т.ч. на танковому шасі (працює в будь-яких географічних і погодних умовах).
 • Навантаження-розвантаження вантажів, переміщення на будівельних майданчиках - крани вантажопідйомністю від 16 до 30 тонн.
 • Перевезення вантажів - вантажні автомобілі Renault, КрАЗ, ЗіЛ, самоскиди, тягачі і спеціальні причепи для негабаритних і багатотонних вантажів.
 • Монтаж опор - автокрани різної вантажопідйомності, конверсійні шляхопрокладачі БАТ-2 з вантажною лебідкою.

Види робіт:

 • Монтаж фундаментів для будівництва повітряних ліній електропередач, а саме збірних залізобетонних, із буронабивних паль, із буронабивних паль з обсадною трубою, буроін’єкційних паль та ін.;
 • заміна та встановлення залізобетонних одностійкових та портальних опор повітряних ліній електропередач;
 • заміна та встановлення металевих решітчастих проміжних та анкерно-кутових опор повітряних ліній електропередач;
 • встановлення багатогранних опор та комбінованих конструкцій, а також встановлення телекомунікаційних веж та інших збірних металоконструкцій.
 • Монтаж опор повітряних ліній електропередачі здійснюється методом нарощування та методом «падаючої стріли».

Наші визначні об’єкти:

 • будівництво 77 км повітряної лінії електропередачі в рамках реалізації крупномасштабного проекту будівництва магістральної ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС – Київська, в тому числі монтаж проводу (субпідряд);
 • будівництво 94 км повітряної лінії електропередачі 750 кВ Хмельницька АЕС – Чорнобильська АЕС на ПС 750 кВ "Київська", в тому числі монтаж проводу на всій довжині лінії (130 км) (субпідряд);
 • реконструкція повітряної лінії електропередачі 330 кВ Канівська ГЕС – ПС 330 кВ «Поляна» (довжина 100 км) (субпідряд).