Будівництво та реконструкція ліній електропередач 110 - 750 кВ

01
04

Особливістю будівництва в енергетиці є високі вимоги до якості, надійності і безпеки при реалізації технологічних рішень, а також відповідність національним і міжнародним стандартам в енергетичній галузі. Крім того, складні географічні/природні умови виконання робіт (наприклад, проходження траси ПЛ через озера, річки, гірську місцевість тощо), які іноді передбачені проектами будівництва енергооб'єктів, вимагають застосування особливих технологій і використання спеціальної техніки з метою мінімізації негативного впливу на навколишню екосистему і підвищення безпеки виконання робіт.

Досвід і професіоналізм фахівців-енергетиків ТОВ "Хорос", матеріально-технічна і фінансова база, застосування сучасного обладнання та технологій дозволяють забезпечити комплексну реалізацію проектів будівництва енергооб'єктів з урахуванням зазначених вище вимог і з максимальним збереженням природного ландшафту на території ведення будівництва. Це, в свою чергу, є основою для надійної та екологічно безпечної експлуатації енергооб'єктів, що необхідно для стабільного енергопостачання споживачів в технологічному ланцюгу виробництва, передачі та постачання електроенергії.

Застосування спеціалізованої техніки та механізмів з широким діапазоном технологічних можливостей - одна з найвагоміших складових успішної реалізації будь-якого проекту.

Роботи з монтажу проводу ТОВ "Хорос" виконує методом "під тяжінням", застосовуючи спеціальне обладнання виробництва всесвітньо відомого виробника Tesmec (Італія).

При застосуванні сучасної технології монтажу "під тяжінням" провід простягається по верху існуючих опор, не торкаючись поверхні землі або будь-яких інших перешкод. Провід не пошкоджується, на всіх стадіях прокладки він знаходиться в повітрі, не утворюються тріщини і зазори

Устаткування ТОВ "Хорос" дозволяє здійснювати монтаж будь-яких проводів ліній електропередач, включаючи: провід з алюмінієвого сплаву (AAAC), алюмінієвий композитний посилений провід (ACAR), сталеалюміневий провід (ACSS), провід з композитним сердечником (ACCC) і волоконно-оптичний кабель, зокрема ОКГТ.

Парк техніки за функціональними напрямками:

 • Розробка ґрунту - бульдозери та екскаватори різної потужності і ємності ковша.
 • Підготовка тимчасових під'їзних шляхів - конверсійна техніка, в т.ч. на танковому шасі (працює в будь-яких географічних і кліматичних умовах).
 • Навантаження-розвантаження вантажів, переміщення на будівельних майданчиках - крани вантажопідйомністю від 16 до 30 тонн.
 • Перевезення вантажів - вантажні автомобілі Man, Renault, КрАЗ, самоскиди, тягачі і спеціальні причепи для негабаритних та багатотонних вантажів.
 • Монтаж опор - автокрани різної вантажопідйомності, конверсійні шляхопрокладач БАТ- 2 з вантажною лебідкою.
 • Комплект обладнання Tesmec для монтажу і демонтажу проводу і тросів за технологією "під тяжінням".

Види робіт:

 • Монтаж фундаментів для будівництва повітряних ліній електропередач, зокрема збірних залізобетонних, з буронабивних паль, з буронабивних паль з обсадної трубою, буроін’єкційних паль і ін.;
 • Заміна та монтаж залізобетонних одностоякових і портальних опор повітряних ліній електропередач;
 • Заміна та монтаж металевих ґратчастих проміжних та анкерно-кутових опор повітряних ліній електропередач;
 • Монтаж багатогранних опор і комбінованих конструкцій, а також монтаж телекомунікаційних вишок та інших збірних металоконструкцій;
 • Монтаж опор повітряних ліній електропередачі здійснюється методом нарощування і методом "падаючої стріли";
 • Монтаж проводу на лініях електропередач будь-якого класу напруги, виконуючи натяг від 1 до 5 проводів на одну фазу за один прохід;
 • Монтаж оптико-волоконних кабелів (ОКГТ) і грозозахисних тросів.

Наші визначні об’єкти:

 • Будівництво 77 км повітряної лінії електропередачі в рамках реалізації великомасштабного проекту будівництва магістральної ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС - Київська, в тому числі монтаж проводу (субпідряд);
 • Будівництво 94 км повітряної лінії електропередачі 750 кВ Хмельницька АЕС - Чорнобильська АЕС на ПС 750 кВ "Київська", в тому числі монтаж проводу по всій довжині лінії (130 км) (субпідряд);
 • Реконструкція повітряної лінії електропередачі 330 кВ Канівська ГЕС - ПС 330 кВ "Поляна" (довжина 100 км) (субпідряд).
 • Будівництво заходів ПЛ-330 кВ "Херсонська - Новокаховська" (довжина 16 км) і "Новокаховська - Островська" (довжина 28 км) на ПС-750 кВ "Каховська".